Proč sdílím své porody?

Víra ve schopnost ženského těla

Proč sdílím své porody?

5

Těhotenství a porod je pro každou ženu velmi intenzivní zážitek. Zážitek, který může být traumatizující, stresující a bolestivý nebo naprosto úžasný, obohacující a naplňující. Zažila jsem obě varianty.  A to je hlavní důvod, proč chci své zkušenosti s porody sdílet.

Nevydařený zážitek

Můj první porod byl složitý, především kvůli mé vlastní naivitě a naprosté důvěře v lékaře. Myslela jsem si, že nemám jinou možnost, než kterou mi lékaři nabízejí. Krize nastala v situaci, kdy se lékaři nemohli shodnout. Dva odborníci tvrdili, že musím rodit císařským řezem, další pak, že rozhodně ne. Navštěvovala jsem rizikovou poradnu na klinice a věřila, že se vše včas vyřeší. Já sama jsem vlastně nevěděla, co vlastně chci.

Na porod jsem se připravovala jako většina žen. Chodila jsem na cvičení pro těhotné, četla knihy a studovala internet. V porodnici se však rozhodnutí o tom, jak mám rodit, měnila s každým lékařem ve službě. Já nakonec byla naprosto ztracená. Výsledkem byl komplikovaný porod císařským řezem, náročná rekonvalescence a deprese ze ztraceného času, který jsem nemohla být se svým prvním synem v jeho prvních hodinách života.

Další děti jsem chtěla, a proto jsem se nenechala prvním nevydařeným porodem odradit. Rozhodla jsem se, že ale takovou strašnou zkušenost již nechci absolvovat.

Jak zařídit pohodový porod?

Začala jsem intenzivně řešit, jak to zařídit, abych mohla rodit, jak chci. Věděla jsem, že císařem rodit nechci, pouze v případě naprosté nevyhnutelné nutnosti. Konzultovala jsem proto kdekoho, abych si zjistila, co nejvíce informací, a hlavně jsem se vnitřně rozhodla, že můj druhý porod bude naprosto jiný. Přišla jsem na to, že záleží hlavně na mně, a že jsem dost silná na to, abych druhý porod zvládla dle svých představ. Každá žena ví, že je vnitřně velmi silná. Ne vždy naši sílu ale zaměříme tím správným směrem. Já ten směr tentokrát našla a začala se připravovat na druhý porod.

1-kopie

Teď už zvládnu cokoliv

Můj druhý porod byl pro mne nádhernou zkušeností. Dodnes jsem nadšená z toho, jak se vše dařilo, jak vše krásně šlapalo, a to i přes nějaké ty komplikace. Můj druhý syn byl už při narození pěkný chlapík a já z něj měla ihned radost. První společné momenty jsou pro mne nezapomenutelné. Porod samotný byl naprosto naplňujícím zážitkem, kdy jsem zjistila, že zvládnu cokoliv.

Věřím, že porod se pro mě stal úžasným zážitkem především díky mně samotné. Snažila jsem se maximálně připravit, a to jak fyzicky, tak psychicky. Přesné kroky mé přípravy popisuji ve svém připravovaném e-Booku POHODOVÝ POROD. Těším se, že si jej brzy budete moci přečíst a třeba tak pomoci tomu, aby i Váš porod byl pohodový a skvělý zážitek.

Míla Martínková
Sama jsem zažila, jaké to je, když jde žena k porodu připravená a s důvěrou ve své schopnosti.

Stala jsem se certifikovanou dulou České asociace dul a několik let již doprovázím rodiče v těhotenství, při porodu a v šestinedělí.

Pořádám kurzy předporodní přípravy a napsala jsem e-book Jak na porod v porodnici aneb Pohodový porod, kde se dozvíte, jak se správně připravit na porod v porodnici.

Můj příběh, proč se věnuji porodům si můžete přečíst tady zde.>>
Komentáře