Co jíst u porodu?

Někdo si možná řekne, že u porodu se přeci nejí, tak jaká svačina?

Pojďme to trochu uvést na pravou míru. Obvykle se nesvačí v případě vyvolávaného porodu či jiného lékaři vedeného porodu, kdy existuje zvýšené riziko císařského řezu. V tom případě máte nárok na infuzi, takže si o ni klidně řekněte, pokud cítíte žízeň nebo hlad.

V případě normálního porodu se běžně pije a svačí. Tělo u porodu vykonává náročnou činnost a potřebuje na to mít energii. Takže co pít a jíst?

Pití: voda, čaj s medem nebo bez, iontový nápoj, slazené nápoje bez bublinek (klidně kola, kterou vybubláte), ovocné šťávy

Důležitá pozn.: vezměte si lahev se sportovním uzávěrem, který neteče, když lahev nakloníte

Jídlo: vychlazené ovoce na kostičky (meloun, jablko, hruška), přesnídávkové kapsičky, oblíbené tyčky, sušky a čokolády, housku se sýrem + sváču pro partnera, která ho uklidní, ale nebude moc smrdět

Trocha energie navíc někdy rozhoduje o tom, jestli žena v sobě najde sílu porod úspěšně dokončit, takže svačinu rozhodně nepodceňte.

Míla Martínková
Sama jsem zažila, jaké to je, když jde žena k porodu připravená a s důvěrou ve své schopnosti.

Stala jsem se certifikovanou dulou České asociace dul a několik let již doprovázím rodiče v těhotenství, při porodu a v šestinedělí.

Pořádám kurzy předporodní přípravy a napsala jsem e-book Jak na porod v porodnici aneb Pohodový porod, kde se dozvíte, jak se správně připravit na porod v porodnici.

Můj příběh, proč se věnuji porodům si můžete přečíst tady zde.>>
Komentáře